Červen ve třídě ZŠ I

V posledním měsíci školního roku jsme si více hráli, než učili. Co jsme se měli naučit, to jsme se už naučili. A po prázdninách můžeme jít do dalšího ročníku.

První týden v červnu jsme bojovali na atletickém parapoháru, který každoročně pořádá společnost Atletika bez bariér.

V rámci průřezového tématu Multikulturní výchova jsme shlédli vystoupení žáků z Mongolska a dozvěděli jsme se něco o životě v Mongolsku.

Také proběhlo slavností vyhlašování krajské výtvarné soutěže s tanečním a hudebním programem.

Na věděcko-technickém jarmarku jsme si vyzkoušeli různé pokusy a dozvěděli se spoustu zajímavostí z oblasti vědy a techniky.

Zúčastnili jsme se také Abilympiády. Vyzkoušeli jsme si jízdu na vozíčku, házeli oštěpem, hádali podle hmatu. K  naší velké radosti byl ve velkém losování vylosován lístek Marianky, která vyhrála stavebnici a látkovou hračku.

Největším zážitkem pro nás byl školní výlet do ZOO v Praze.

Navštívili jsme Východočeské divadlo, kde bylo pro nás připravené kouzelnické představení.

Poslední týden v červnu jsme uklízeli třídu a připravovali ji na rekonstrukci oken. Paní učitelka nás vzala na koupaliště, kde jsme řádili na tobogánech. Ve čtvrtek jsme si rozdali vysvědčení a…….. huráááá na prázdniny!

Mgr. et Mgr. Kadavá Jana

© 2019, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena