Projektový den v ZŠP VII. třídě

V pondělí 24. října se v naší třídě uskutečnil projektový den věnovaný průřezovému tématu Výchova demokratického občana. Žáci se seznámili s významem slova DEMOKRACIE, poslechli si naši státní hymnu, seznámili se státními symboly, nakreslili si státní vlajku ČR, dozvěděli se pomocí vyhledávání na PC, proč slavíme 28. října Státní svátek, kdo byl náš první československý prezident. Nakreslili si portrét T. G. Masaryka, poznali Ústavu jako základní zákon našeho státu, co jsou to občanská práva a lidská práva, shlédli video s tématem Trestní právo a na závěr si ověřili své znalosti formou testu. Obrázky a plakát, společně vytvořený jsme vystavili na chodbě školy.

Fotka 4

Fotka 3