Programy na podporu rozvoje P1 a A3

Program na podporu rozvoje činnosti škol a školských zařízení v oblasti bezpečného klimatu školy – P1

Program na podporu rozvoje sportovní činnosti školy a školských zařízení a na podporu volnočasových aktivit – A3

Naše škola pravidelně získává příspěvky od Pardubického kraje. Tyto příspěvky mají kladný dopad v mnoha bodech. Podporují zdravý životní styl žáků, rozšiřují nabídky využití sportovního vybavení při výuce a mimoškolních sportovních aktivitách. Vyvolávají smysluplné trávení volného času, rozvíjí pohybové a sociální dovednosti, zlepšují bezpečné klima na škole, zpevňují mezilidské vztahy a posilují odbornost pedagogických pracovníků.

V tomto roce byly projekty zaměřeny na rozšíření zimního sportovního vybavení o prvky pro pohyb v zimní krajině (A3) a na II. etapu preventivního zážitkového programu pro žáky s podporou akreditované organizace, která odborně proškolila pedagogy ve vedení adaptačních programů (P1).

Tyto aktivity jsou pravidelně prezentovány ve školním časopisu Pružina a na webových stránkách školy v sekcích jednotlivých tříd a v sekci metodika prevence.

© 2020, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena