Naše škola dlouhodobě získává příspěvky od Pardubického kraje z programu na podporu rozvoje činnosti škol a školských zařízení v oblasti bezpečného klimatu školy a z programu na podporu rozvoje sportovní činnosti školy a školských zařízení a na podporu volnočasových aktivit.

Škola tyto příspěvky využívá na aktivity v rámci preventivní strategie školy a na rozvoj sportovních účelových prostředků zvláště v těchto činnostech: školení pedagogů ve vedení preventivních zážitkových programů a adaptační programy pro žáky za podpory akreditovaných organizací. Dále na technické a materiální vybavení v oblasti sportovních a volnočasových aktivit.

Tyto aktivity jsou pravidelně prezentovány ve školním časopisu Pružina a na webových stránkách školy v sekcích jednotlivých tříd a v sekci metodika prevence.

Mgr. Jan Metelka