Ohlédnutí za školním rokem 2017/2018

Výchova ke zdraví - Ohlédnutí za školním rokem

I v tomto školním roce probíhala na naší škole výchova ke zdravému životnímu stylu. Každý měsíc byla pro žáky připravena zajímavá aktivita podporující péči o jejich zdraví. V návaznosti na roční období se uskutečnily tematické týdny – Jablkový, Bramborový, Zeleninový – během nichž si děti společně připravily a ochutnaly jednoduché pokrmy plné vitamínů. Dále proběhly přednášky na téma Zubní zdraví a péče o chrup – Veselé zoubky pro přípravnou třídu, Zdravé zoubky pro I. stupeň ZŠ a ZŠS., Zdravý úsměv pro II. stupeň ZŠ. Ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí Pardubice se pro žáky vyšších ročníků uskutečnil program Prevence kouření - aneb Kouření není frajeřina, ale nemoc, a program HOP aneb Hravě o pohlavních chorobách. V tomto roce začala nová spolupráce se vzdělávacím programem Zdravá 5, který zajišťuje Nadační fond Albert. Proběhly programy Hrátky Zdravé 5 a Škola Zdravé 5. V rámci těchto programů naše škola obdržela sadu krásných didaktických pomůcek. Tyto pomůcky jsou inspirací, jak navázat na to, co se děti naučily s lektorkou Zdravé 5 a zároveň prostředkem kreativní výuky.  Nezapomněli jsme ani na pohyb, který k zdravému životnímu stylu neodmyslitelně patří. Uskutečnily se Dny v pohybu se zaměřením na míčové hry, kolo a koloběžku. Malí, velcí, společně jsme si zasportovali na čerstvém vzduchu a užili si spoustu zábavy. Teď už se těšíme na prázdniny, a ať už je strávíme na táboře, u babičky nebo doma, určitě se nezapomeneme hýbat! Tak Ahoj v novém školním roce.