Program podpory kultury: projekt „Divadlo, naučné programy a koncerty do speciální školy“

Program podpory kultury: projekt „Divadlo, naučné programy a koncerty do speciální školy“

V tomto roce byla poskytnuta naší škole dotace od Statutárního města Pardubice na koncerty a výukové programy VČG. Velmi rádi jsme tento finanční příspěvek využili pro všechny děti Speciální MŠ, ZŠ a Prš Pardubice, abychom napomohli kultivaci jejich estetického vkusu a rozvoji jejich osobnosti. Původně jsme měli v plánu seznámit žáky s různými výtvarnými technikami a výtvarníky v programech, které připravila východočeská galerie. Všechny programy byly až do konce roku plně obsazeny, a tak určené finanční prostředky byly použity na divadelní představení.

Divadelní představení VČD

Hugo z hor

Děti z přípravné třídy a žáci 1. stupně se dozvěděli o tom, jaké to je, když domů tatínek přiveze z polární výpravy sněžného muže. Společně s herci řešili různá nedorozumění, která Huga ve městě potkala.

Elce, pelce do pekelce

Zábavná pohádka zavedla žáky ze speciálních tříd do chudého království, kde král slíbil čertovi za záchranu svého života svou dceru. Ale jako v každé správné pohádce i zde se objevil statečný zachránce Honza, který se pro princeznu vydá přímo do pekla.

Komorní filharmonie Pardubice

Jaroslav Ježek – seznamte se, prosím

Žáci 2. stupně a studenti praktické školy sledovali životní osudy a tvorbu tohoto vynikajícího českého skladatele zprostředkované uskupením hráčů Komorní filharmonie Pardubice.

Jazz & rock – seznamte se, prosím

Šestice filharmoniků, hrajících v netradičním nástrojovém obsazení a dobovém oblečení, provedla děti z přípravné třídy, žáky 1. stupně  a speciálních tříd klíčovými mezníky jazzové a rockové hudby 20. století.

Fotka 8

Fotka 7