Program podpory kultury: projekt „Kultura do speciálních škol“

Za podpory Statutárního města Pardubice nadále pokračujeme v projektu, který si dal za cíl seznamovat naše žáky s různými kulturními akcemi, rozvíjet jejich estetické cítění, a tak jim napomáhat hledat alternativy smysluplného využití jejich volného času.

Zábavné představení – Stolování pro každého a Živé kreslení obrázků na přání Jan Honza Lušovský

Za dětmi naší školy přijel na návštěvu Jan Honza Lušovský, který jim zábavnou formou pověděl něco o tom, jak se správně chovat u stolu, jaké nádobí používat a dokonce i to, jak si připravit osvěžující letní pochoutky. Obrázky dle přání dětí odměnil pan kreslíř všechny úspěšné sportovce při naší malé školní olympiádě.

Muzejní výstavy – Táhni, ale vrať se a Jak jsme žili ve 20. Století

Žáci přípravné třídy, ZŠP I., ZŠP II., ZŠP VIII. a PRŠ se zúčastnili krásné výstavy o tažných ptácích a o životě ve 20. století při atmosféře Pardubického zámku.