Projekt „Na den záchranářem“

V rámci preventivních aktivit a MPP školy, byli žáci proškoleni a prakticky vybaveni v oblasti první pomoci akreditovanou organizací PMeduca s.r.o. Tým profesionálních lektorů záchranářů, kteří pravidelně školí děti i dospělé, užitečně provedli žáky situacemi, které je mohou potkat v běžném životě. Projekt s názvem „Na den záchranářem“ byl uzpůsoben věku, speciálním vzdělávacím potřebám žáků a přinesl jim správnou reakci v nenadálé situaci, vyzkoušeli si resuscitační dovednosti na moderní figuríně a komunikaci se záchranou službou (dispečink). Veškerá činnost byla realizována za podpory pedagogických pracovníků, kterým proto patří velké poděkování.

Mgr. Jan Metelka

© 2022, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena