Projektový den k PT EVVO - Den Země ve třídě ZŠS II.

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970. Dnes slaví Den Země víc než miliarda lidí ve více než 193 státech světa a stal se tak největším sekulárním svátkem, do kterého jsou zapojení lidé společně bez ohledu na původ, víru či národnost.

Také naše třída se zapojila do oslav Dne Země. Svátek jsme oslavili prací. Společně jsme se snažili navrhnout, jak bychom i my mohli přispět k ochraně životního prostředí na Zemi. Vymysleli jsme řadu užitečných nápadů. Dále jsme si povídali o odpadech a o tom, jak se odpad třídí. Zahráli jsme si hru, kdy jsme se rozlišovali různé druhy materiálů, které se ukládají odděleně-papír, sklo, umělé hmoty, kov. Třídění odpadů jsme potom trénovali pomocí interaktivního programu na internetu.

Ve třídě jsme roztřídili skutečný odpad a vyrazili ho uložit do barevných kontejnerů. Venku jsme potom hledali a pomocí fotoaparátu dokumentovali, čím lidé znečišťují prostředí v okolí školy, Důkazů jsme získali během chvíle velké množství. Odpad jsme posbírali do pytle a uklidili tam, kam patří.

Text a foto: Mgr. Ivana Křivková a žáci ZŠS II.

© 2022, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena