Projektový den k PT EVVO v ZŠ VI. (6., 7., 8., 9.)

Jako každý rok, i letos jsme se zúčastnili projektového dne k PT EVVO. Chřipkové období způsobilo, že ve třídě zůstali jen dva žáci, ale i tak jsme si to užili. Povídali jsme si o ekologii, problematice znečišťování přírody i globálních ekologických problémech. Zopakovali jsme si, jak přírodu chránit. Na mapě si ukázali národní parky a chráněné krajinné oblasti ČR a podívali se ve videích, jak a které materiály lze recyklovat. Třídění odpadu jsme si zopakovali i prakticky, kdy jsme si ve třídě vytvořili improvizovanou skládku, jejíž obsah jsme ukládali do kontejnerů k tomu určených. Vydali jsme se i do okolí školy a vyzbrojeni gumovými rukavicemi a pytlem na odpadky jsme čistili břehy Haldy. Projektový dne jsme si ve třídě nakonec zhodnotili.

Mgr. Andrea Suchá

© 2022, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena