Projektový den v ZŠP VII.

Ve čtvrtek 11. května jsme se zabývali tématem Evropa a Evropská unie. Na Úvod jsme si poslechli hymnu Evropské unie a seznámili jsme se s jejím autorem L. V. Beethovenem. Na interaktivní tabuli jsme si našli názvy a vlajky členů EU a vyhledávali jsme je na mapě Evropy. V pracovním listu jsme našli pozdrav „Dobré ráno“ v různých evropských jazycích, snažili jsme se je vyslovit a určovali jsme stát, kde se takto lidé zdraví. Poznali jsme, jak vypadají bankovky a mince EURA. Pak jsme si povídali na téma: Proč lidé cestují? Zjistili jsme, že je velký rozdíl v tom, když lidé cestovat chtějí anebo musí třeba kvůli válce nebo přírodní katastrofě. Ve dvojicích jsme si psali do obrázku kufru, co bychom si vzali sebou, kdybychom museli opustit na dlouho své bydliště, svoji vlast. Četli jsme si příběhy dětí se Súdánu a Kambodži, které svoji vlast musely opustit z důvodu války a hladomoru. Žáci třídy vyprávěli, kde byli v životě nejdál a co zajímavého tam viděli a zažili. Na závěr dne jsme si namalovali vlajku EU, ze svých prací vyrobili plakát, který jsme vystavili na chodbě vedle naší třídy a zhodnotili své úsilí.

Vypracovala Mgr. Věra Krňávková