Projektový den v ZŠP VII.

Ve čtvrtek 1. června proběhl ve škole projektový den věnovaný Multikulturní výchově a Mezinárodnímu dni dětí. Ve třídě jsme si četli a povídali o dětech z rozmanitých koutů světa a o tom, s čím si hrají a jak velké rozdíly jsou mezi jejich životní úrovní. Pak jsme se seznámili se základními typy lidských ras a namalovali jsme si jejich zástupce. Zúčastnili jsme se kulturního vystoupení nevidomého hudebníka s jeho přáteli a poslechli jsme si hudební nástroje z Austrálie, Afriky i Asie. Na závěr jsme se seznámili s hrou zvanou Tanagram, poznali jsme, jak jedí Asiaté hůlkami, celý den jsme zhodnotili a své obrázky jsme vystavili na chodbě vedle naší třídy.

Vypracovala Mgr. Věra Krňávková