Pyramidáček a výživový talíř

V tomto školním roce jsme navázali spolupráci se Zdravou 5 a obdrželi sadu krásných didaktických pomůcek. Tyto pomůcky jsou inspirací, jak navázat na to, co se děti naučily s lektorkou Zdravé 5. Sada pomůcek obsahuje pět didaktických námětů na podporu výchovy ke správné výživě. V týdnu od 26.3 do 28.3. v rámci programu „Pyramidáček a výživový talíř“ si děti ze všech tříd naší školy vyzkoušely práci s těmito pomůckami. Starší žáci se seznámili s potravinovou pyramidou a mladší pracovali s výživovým talířem. Na principu her a soutěží se děti učili pěstovat pozitivní vztah k vyvážené stravě a správnému stolování. Skládali jsme naše jídelníčky z obrázkových žetonů, třídili potraviny na zdravé a nezdravé, zahráli si na potravinový semafor. A jak to všechno dopadlo? Zdravá strava má u nás vždy zelenou.