Prevence úrazů aneb bezpečně nejen ve škole

V říjnu proběhl cyklus přednášek, jehož cílem bylo seznámit žáky s podstatou ochrany zdraví před úrazem a s možnými příčinami úrazu. Děti se dozvěděly, jakými možnými způsoby si mohou své zdraví před úrazem chránit, ale také, jak významnou roli hraje dodržování pravidel bezpečného chování v každodenních situacích. Obzvlášť v dnešní době je důležité vést děti k vlastní odpovědnosti a předvídavosti, vytvářet v nich návyky, které maximálně snižují riskantní chování.

Jablkový týden

Dne 18.10. k nám dorazila veliká zásoba vitamínů, a to celkem 35 kg jablek! Jablíčka putovala do jednotlivých tříd i školních družin, kde si z nich děti s dopomocí vytvořily nejrůznější dobroty. Celý týden tak na naší voněly štrůdly, lívance, kompoty, jablíčka v županu i sušená…Tato tradiční akce má u dětí i dospělých velký ohlas, protože jablko má univerzální využití v teplé i studené kuchyni a jako chutný zdroj látek prospěšných organismu si určitě zaslouží pravidelně zařazovat do našeho jídelníčku.

© 2022, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena