Výsledky sběru kaštanů ve školním roce 2022/23

Má sílu jako zvon.

Přineseš mi jeho plod?

Letos nebo napřesrok?

Podzim kaštanům přeje. Pobyt na vycházkách při sběru kaštanů je zdraví prospěšný a navíc pomůže i zvířatům. Hlazení kaštanů v kapse uklidňuje a položené pod polštářem, dodávají energii. Jde tak o spojení příjemného s užitečným.

Pro přikrmování lesních zvířat není nic lepšího, tvrdí myslivci. Proto si cení sběru kaštanů: „Je to jádro, to nejkvalitnější, co může zvěř pro svou kondici získat.“ I naše škola chtěla přispět zvířatům něčím na zub do krmelce.          Některé třídy se do sběru kaštanů s chutí zapojily.
A tady máme výsledky….

1. místo    ZŠS V.      Mgr. Valouchová               - 136 kg
  2. místo    ZŠ VI.        Mgr. Vašíčková                  - 115 kg
  3. místo    PT ZŠ.       Mgr. Kolmanová                  - 95 kg
  4. místo    ZŠS VII.    Mgr. Hovorková                  - 73 kg
  5. místo    ZŠ V.        Mgr. Hutlová                       - 51 kg
  6. místo    ZŠS III.     Mgr. Hořínková                  - 47 kg
  7.  místo     ZŠ I.        Mgr. Kadavá                       - 12 kg

Všichni žáci, kteří se zúčastnili letošního sběru kaštanů, zaslouží velkou pochvalu. Celkem bylo sebráno 580 kg kaštanů. Nejlepší sběrači a třídy se mohou těšit na odměny.

© 2022, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena