Říjen v ZŠ VIII. (7., 8.)

Říjen byl velmi bohatý na různé akce, kterých jsme se zúčastnili. Nebývalá úroda hub nás vylákala 4. 10. na celodenní houbařský výlet v rámci projektu Podzimní les do lesa na Dubině, odkud jsme přinesli 2 tašky jedlých hub. V pátek 6. 10. jsme v naší třídě prožili projekt Den zvířat, kdy jsme kromě bohatého programu ve třídě také absolvovali interaktivní program se zvířátky – navštívit nás přišly 4 psí dámy, kočička, agama a varan stepní Pepíček. Pro děti to byl velký zážitek, protože si mohly všechna zvířátka pohladit. Ve středu 11. 10. jsme společně s další třídou navštívili pardubický útulek pro opuštěná zvířata. Popovídali jsme si s papouškem Albertem a bylo nám líto opuštěných kočiček a pejsků. Donesli jsme jim alespoň pár pamlsků. Všichni doufáme, že najdou krásný domov. V říjnu také proběhl v rámci zdravé výživy jablkový týden. Naše třída si nakrájela a nasušila výborné křížaly a dívky upekly chutný jablečný závin z listového těsta. Seznámili jsme se i s tím, proč jsou pro nás jablka zdravá a že by měla být součástí našeho denního jídelníčku. V pátek 20. 10. jsme v naší třídě prožili projekt ke Dni stromů, který se nám všem velmi povedl a líbil. Mimo jiné se žáci seznámili se svým stromovým horoskopem podle Keltů a získali plno nových informací o významu stromů.

Text a foto Mgr. Irena Bláhovcová