Akční září PrŠ I.

V září jsme se sešli ve stejném složení, v jakém jsme se v červnu rozloučili. Bylo to milé shledání po příjemně strávených prázdninách. Odpočinuli jsme si, a proto jsme si mohli dovolit akční září. Využili jsme pěkné počasí a uskutečnili jsme exkurze do sociálních podniků v našem městě – knihařské a tiskařské dílny LÉTHÓ a Café Robinson. Oba podniky zaměstnávají lidi s hendikepem. Absolvovali jsme Den otevřených dveří v Centru Kosatec, kam chodíme na odborné praxe. Nezapomněli jsme ani na sport a zatrénovali jsme si na atletickém dopoledni na stadionu Hvězda. Vrcholem akčního září byl celodenní výlet všech tří tříd praktické školy dvouleté do Prahy. Navštívili jsme Jedličkův ústav, jejich sociální podnik TAKAVÁRNU. Prošli jsme Vyšehrad a připomněli si příběh Svatého Václava.

Mgr. Michaela Spurná