Březen ve třídě ZŠ II

V březnu odešla na mateřskou dovolenou paní učitelka Martina Svatoňová a do naší třídy po jarních prázdninách nastoupila nová paní učitelka  Jana Kadavá, Ta si pro nás první týden svého působení připravila projektové vyučování na téma Jaro. Poskládali jsme si myšlenkovou mapu a celý týden jsme si povídali o příchodu jara a co se děje v přírodě. Na naše povídání hezky navázaly velikonoční dílny. Na různých stanovištích ve škole jsme barvili vajíčka, pletli pomlázku, vyráběli přáníčko a zápich do květináče. S příchodem prvních jarních dnů jsme vyrazili na vycházku a pozorovali první jarní okamžiky. Našli jsme rozkvetlé sněženky a první pupeny na větvích stromů. Zimní výzdobu ve třídě jsme vyměnili za jarní, přesadili jsme květiny a „nařízkovali“ si fialky. Celý měsíc duben budeme pozorovat všechny rostliny a zapisovat důležité údaje.