Červen v ZŠ VI. (6., 7., 8., 9.)

Je tu konec školního roku a také rozloučení s vycházejícími spolužáky Valčou, Pepinem a Máriem. A my jim přejeme v dalším životě hodně štěstí.

Vraťme se ale na začátek června. To jsme zúročili naše atletické tréninky na Školním atletickém parapoháru, kde jsme jako team vybojovali zlatou medaili za štafetu a celkové 5. místo pro školu. V rámci projektového dne k PT MKV jsme se zabývali rasovými, kulturními, náboženskými a dalšími odlišnostmi lidské populace. Zúčastnili jsme se „Vědeckotechnického jarmarku“ na Pernštýnském náměstí. Podnikli jsme i několik výletů a exkurzí. Prošli jsme si CHKO v okolí bohdanečského rybníku a Rybniční hospodářství. V Přelouči si prohlédli náměstí, přilehlý park i kostel a vydali se stezkami „Přeloučské pamětní stromy a „Modráskové louky“. V Černé u Bohdanče jsme oslavili narozeniny Valči a zároveň uspořádali třídní rozlučku spojenou s chytáním ryb, kterou si všichni báječně užili. Poslední výlet nás pak zavedl na Kunětickou Horu a její okolí. Jako každý rok, i tentokrát ve škole proběhl projektový den OČMU, kdy jsme si po školním poplachu zopakovali např. zásady první pomoci, vyzkoušeli zabezpečení třídy při „invakuaci“, atd. Při každoročním vyhlášení výsledků sběrových a výtvarných soutěží pak získali někteří žáci hezká ocenění.

A jako překvapení si naše třída pro ostatní připravila poprvé v historii školy „Poslední zvonění“. A pak přišel poslední školní den, rozdávání vysvědčení a začátek prázdnin. Tak krásné léto a na shledanou v září!

Mgr. Andrea Suchá