Červen v ZŠ VII. (7., 8., 9.)

Červen je ve znamení nejen konce školního roku, ale také rozloučení s vycházejícími žáky. Ale nepředbíhejme. Kromě „ladění“ vysvědčení jsme si užili spoustu akcí. PD „Pohádková zahrada na cestách“, PD k PT MKV, v rámci kterého jsme společně složili báseň na dané téma. Stihli jsme

i dva výlety. První k rybníkům v okolí Lázní Bohdaneč, který jsme spojili s komentovanou a zajímavou prohlídkou sádek Rybničního hospodářství, či návštěvou Daňčí obory. Cílem dalšího výletu byl Státní hrad Kunětická hora, kde jsme viděli prostory, které dříve nebyly veřejnosti přístupné. V rámci PD OČMU jsme si vyzkoušeli nejen evakuaci, ale i invakuaci školy jako obranu proti vniknutí ozbrojeného útočníka. Zhlédli jsme několik instruktážních videí a prakticky si vyzkoušeli, jak se ve třídě zabarikádovat a jak správně dále postupovat.

A pak už přišel poslední den školního roku a s ním kromě rozdání zasloužených vysvědčení i loučení s těmi, kteří naši školu opustí, aby začali novou etapu svého života. A aby ta rozlučka stála za to, nechyběla malá oslava s dortem. Tak…Simčo, Diano, Vojto a Johny…hodně štěstí!

Mgr. Andrea Suchá