Dny v pohybu

V rámci Výchovy ke zdraví jsme se tentokrát zaměřili na pohyb. Během dvou slunečních jarních dní jsme na naší škole uspořádali „Dny v pohybu“. Oba dny byly tematicky zaměřeny a přizpůsobeny potřebám dětí. První den byl věnován míčovým hrám. Děti z I. stupně a speciálních tříd si zacvičily na gymnastických míčích, vyzkoušely basketbalový koš, fotbal, hod míčem na cíl, hod do dálky. Velké nadšení vzbudilo cvičení s padákem, na kterém si společně posílaly míč. Další sportovní den byl zaměřen na kolo a koloběžku. Na školním hřišti děti absolvovaly slalom, jízdu zručnosti i jízdu podle semaforu z barevných kuliček, která sklidila velký úspěch. Starší žáci se s učiteli Honzou a Radkem vypravili do parku Na Špici, kde po oba dny sehráli sérii turnajů ve vybíjené a kopané a zajezdili si na kole. Naše sportování se vydařilo. Velkou odměnou byla radost v očích dětí, radost z přirozeného pohybu.