Družinka v cukrárně ŠD VI

Mlsání nás baví a proto se naše družinka vydala v únoru na výlet do cukrárny. Cestou jsme si povídali o bezpečnosti při přecházení silnice a také o správném chování při setkání s cizím psem. V cukrárně jsme se naučili nejen nakupovat, ale i základní pravidla stolování. Víme jak se chovat u stolu, jak nachystat skleničky, talíře i příbory. Chuť na sladké můžeme mít i když nás někdo rozčílí – dobrotou se odměníme a pomůže nám ke zklidnění. Mlsání nás baví, ale jde to i zdravě. Aby bylo mlsání zdravé, můžeme jíst muslli, semínka, oříšky, ale i sušené ovoce, např. křížaly z jablíček, rozinky, švestky. Výlet se nám moc líbil a těšíme se na výlet, který si spolu s paní vychovatelkou vymyslíme příští měsíc.