Duben ve třídě ZŠ I

Školní rok je v plném proudu a celá naše třída se snaží naučit všechno, co nám paní učitelka přichystá. Trénujeme čtení, učíme se počítat, zdokonalujeme si psaní, také vyrábíme, malujeme, cvičíme a zpíváme. Když nám zbyde trochu času, stihneme si ještě hrát.

Před velikonočními prázdninami jsme se zúčastnili atletických závodů. Bylo nádherné počasí a skvěle jsme si to užili.

Na Den Země jsme vyrazili na Pernštýnské náměstí, kde byly přichystané různé úkoly o přírodě. Pochutnali jsme si na zmrzlině a ještě jsme každý dostali malou odměnu.

Poslední den v dubnu si pro nás paní učitelka přichystala projektový den Čarodějnice. Psali jsme kouzelnými hůlkami, četli tajemná zaříkávadla, počítali šváby a mouchy do lektvarů. Poslední hodinu jsme chystali tajemné lektvary a pochutnali si na pečených prstech.

Zúčastnili jsme se krajské výtvarné soutěže na téma „Čím budu, až vyrostu?“ a malovali jsme naše vysněná povolání.

V květnu nás sice ještě čeká spousta učení, ale paní učitelka má pro nás přichystané různé akce. Už teď se na ně těšíme.

Mgr. et Mgr. Kadavá Jana