HOP aneb Hravě o pohlavně přenosných chorobách

V dubnu se žáci 8. a 9. ročníku ZŠ a žáci PrŠ  zúčastnili preventivního programu HOP aneb Hravě o pohlavně přenosných chorobách. Mgr. Nedbalová z Krajské hygienické stanice Pardubice připravila dvouhodinový program se zaměřením na rizikové sexuální chování. Soutěživý charakter programu a práce ve skupinách vedli k aktivnímu zapojení dívek i chlapců. Připomenuty byly nejen pohlavně přenosné nemoci a jejich příznaky, ale i význam preventivních prohlídek, partnerské vztahy, možnosti a limity prevence. Cílem této sexuální osvěty bylo přispět k vytvoření správných postojů, způsobů chování a zodpovědnosti v oblasti prevence pohlavně přenosných chorob a zvýšení úrovně znalostí o možnostech jejich prevence. Nejen rodina, ale i naše škola má zájem o co nejkomplexnější přípravu žáků do reálného života.