Keramika ve školní družině

Ve školním roce 2023/2024 probíhá v naší škole zájmová činnost - Keramika.

Každé pondělí a čtvrtek odpoledne se této činnosti účastní žáci ze speciálních tříd, praktické školy a přípravné třídy ZŠ. V tomto oblíbeném kroužku se děti naučí pracovat s hlínou, tvořit pěkné a netradiční výrobky. Seznamují se s vlastnostmi hlíny i s různými způsoby jejího zpracování, s novými postupy. Děti zde pracují nejen podle předlohy, ale i volně dle své vlastní fantazie. Nenásilně procvičují jemnou motoriku a rozvíjí svou tvořivost. Význam je i estetický. Kroužek přináší dětem radost, osobní uspokojení a možnost sebevyjádření. Na keramiku se těší a vždy se rádi pochlubí svými výrobky, které si odnesou domů.

Monika Máslová, vedoucí vychovatelka ŠD