KRAJSKÁ VÝTVARNÁ SOUTĚŽ PARDUBICKÉHO KRAJE

Ve školním roce 2018/2019 Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice tradičně pořádala krajskou výtvarnou soutěž speciálních škol.

Téma výtvarné soutěže bylo: Čím budu, až vyrostu?

Své představy ztvárnilo ve svých výtvarných dílech celkem 160 dětí a žákůz 9 škol Pardubického kraje. Výstava se uskutečnila v prostorách Úřadu práce v Pardubicích, kde o vítězích rozhodovali zaměstnanci a návštěvníci úřadu. Zvláštním oceněním byla cena poroty, o které rozhodovali přizvaní umělci a učitelé ZUŠ Pardubice.

Slavnostní vyhlašování proběhlo na začátku června na Základní umělecké školev Pardubicích – Polabinách.

Celou výtvarnou soutěž finančně podpořil Krajský úřad jako zřizovatel školy z grantu – Program na podporu organizace a zajištění jiných soutěží regionálního charakteru.

Ceny do výtvarné soutěže věnovali: Krajský úřad Pardubického kraje, Magistrát města Pardubice, Hasičský záchranný sbor, společnost Cerea, a. s. Děkujeme.

Poděkování patří učitelům a žákům ze základní školy npor. Eliáše, kteří namalovali krásné diplomy a připravili doprovodný program.

Za podpory europoslance Mgr. et Mgr. et  Mgr. Tomáše Zdechovského budou vítězné obrázky vystaveny v Evropském parlamentu v Bruselu.

Mgr. et Mgr. Jana Kadavá