Kuchaříci z družinky

Dne 19.4.2021 se v naší škole uskutečnilo první projektové odpoledne, které neslo název „Kuchaříci z družinky“. Projektového odpoledne se zúčastnily všechny děti ze školní družiny. Celým setkáním nás provázel odborník z oboru gastronomie. Setkání bylo plné aktivit, zážitků a zábavy.

Děti se pod odborným vedením seznámily s profesí kuchaře, prostřednictvím různých aktivit. Všichni jsme si společně zatancovali, zahráli pexeso, poskládali puzzle, vybarvili omalovánky, poznávali kuchyňské náčiní a vyrobili papírovou kuchařskou čepici.

Děti byly poučeny o bezpečnosti, hygienických návycích při přípravě pokrmů a základech stolování. Vyzkoušely si samostatně připravit tři druhy pomazánek – mrkvovou, sýrovou a tvarohovou. V závěru odpoledne si děti pod vedením kuchaře připravily slané pohoštění, přitom si vyzkoušely různé způsoby, jak nazdobit kanapky. Na hotových kanapkách jsme si všichni společně pochutnali.