Květen ve školní družině IV

Květen je krásné období roku, plné vůní a slunce. Teplých slunečných dnů jsme využili na procházky kolem školy, pozorovali rozkvetlé záhonky, stromy, květiny. Ve družince jsme si připomněli Den matek a povídali si, co pro nás maminky dělají. Děti si hrály na maminky, „vařily“ v dětské kuchyňce, pečovaly o miminka v kočárku. Maminkám jsme vyrobili srdíčka z keramické hlíny, papíru a také přáníčka. V průběhu měsíce děti stříhaly a lepily kvetoucí i odkvetlé pampelišky, sedmikrásky, motýlky. Seznámily se také s prací zahradníka a na školní zahradě zalévaly květiny.

© 2019, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena