Květen ve znamení tranzitního programu

Exkurze do Apolenky. Job-klub Rytmus na téma Představa o práci. Výlet vlakem se spolužáky z dalších tříd praktické školy dvouleté do historického centra Prahy a Muzea iluzí. Návštěva kamarádů ze speciální školy z Vysokého Mýta u nás ve škole. Návštěva vrstevníků ze speciální školy A. Krause a klientů sociální služby Most do života. Oslava 18-tých narozenin Pepy a následný rozhovor o plnoletosti. To je zkrácený výčet aktivit, které jsou spojené s naplňováním tranzitního programu – přípravou na budoucí život našich žáků. Cestování, komunikace s vrstevníky, trávení volného času, sběr informací o dalším vzdělávání.  Činnosti, které je nutné posilovat a během května se nám trénování opravdu dařilo. Svaly sice nemáme , ale zážitky jsou velmi obohacující.

Mgr. Michaela Spurná