Leden

Veselé zoubky

Dne 6.1. se děti z přípravné třídy ZŠ seznámily s projektem „Veselé zoubky“. Cílem tohoto projektu je naučit se o své zoubky co nejlépe pečovat. Nejprve jsme si vysvětlili, jak naše zoubky vypadají, k čemu slouží a co je to zubní kaz. Dále jsme si ukázali pomůcky na čištění zubů a vysvětlili jsme si techniku správného čištění. V další části jsme zhlédli příběh o Hurvínkovi. Drogerie dm vybavila všechny děti taštičkou, ve které našly vše, co je potřeba k čištění zoubků. Všichni měli velkou radost a slíbili, že se o své zoubky budou pečlivě starat.

Pyramidáček a Výživový talíř – vyvážená strava

Dne 13.1. se pro žáky druhého stupně konal další z preventivních programů, tentokrát zaměřený na vyváženou stravu. Dívky i chlapci pracovali jak s Potravinovou pyramidou, tak i Výživovým talířem. Oba modely jsou jednoduchou pomůckou při sestavování zdravého a vyváženého jídelníčku, který si žáci na závěr přednášky samostatně vytvořili. Cílem preventivního programu bylo motivovat žáky k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozeného zařazení do životního stylu.

Mgr. Pavla Bišková

© 2022, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena