Leden v ZŠ VII. (6., 7., 8., 9.)

Leden byl v naší třídě ve znamení intenzivní práce. Přeci jen se blíží konec prvního pololetí, je tedy nejvyšší čas a vlastně poslední možnost vylepšit si známky a „zabrat“ tam, kde se nám moc nedařilo. Ale to neznamená, že jsme jen seděli v lavicích a „biflovali se“. I když letošní zima moc sněhu nepřinesla, je leden a příroda je toho důkazem. A tak jsme v rámci výuky vyráželi na procházky a cestou si své znalosti ověřili a získali i nové poznatky. Při ochutnávce exotického ovoce v rámci projektu „Ovoce do škol“ jsme poznávali nové chutě. K výuce patří i pracovní činnosti, a tak se dívky v průběhu měsíce věnovaly ručním pracím. Zkoušely nové vzory a stehy při vyšívání a háčkování a jejich výrobky byly opravdu pěkné. Chlapci se věnovali práci se dřevem a dalšími materiály a i oni si za své výrobky zaslouží pochvalu.

22. 1. se někteří žáci zúčastnili soutěže „Praktická elektronika“, která se naše škola účastní každým rokem a která je vždy zaměřena na nějakou konkrétní činnost. Letos to bylo pájení. A protože si vedli opravdu dobře, získali za svou snahu a úspěch i hezké ceny.

A pak už nás čekalo to nejdůležitější. Předávání vysvědčení. Někomu se vedlo lépe, někdo dopadl hůře. Ale co, před námi je druhé pololetí školního roku a je dost času dohnat a zlepšit, co se nepovedlo.

Mgr. Irena Bláhovcová