Listopad v ZŠ VII.(6., 7.,8., 9.)

V listopadu již tradičně probíhá mnoho akcí zaměřených k volbě dalšího vzdělávání. V pátek 1. 11. to byla výstava Schola Bohemia v Ideonu, kterou jsme navštívili a cestou jsme obdivovali nádherné barvy podzimu v Bubeníkových sadech. V pondělí 4. 11. jsme byli na úřadu práce na besedě o učebních oborech. Hned po besedě jsme navštívili představení Kolumbie v KD Hronovická, kde jsme obdivovali krásy málo známé země, zachycené v zajímavém dokumentu.

Ve čtvrtek 7. 11. jsme jeli na exkurzi do OU Chroustovice, kde jsme se seznámili s nabízenými učebními obory v praxi a vyzkoušeli si různé činnosti: tvořili jsme drobnou ozdobu, přebalovali miminko – panenku, zdobili perníčky, pekli slané preclíky, vrtali a hoblovali i vyměnili kolo u auta. Den na to jsme se šli podívat na Krajskou výstavu odborných učilišť na úřadu práce.

Ve škole proběhly další zajímavé akce – praktická ukázka, jak na zdravé stravování – Zdravá 5 a Bramborový týden.

V závěru měsíce jsme jeli na exkurzi do OU Žamberk, kde zároveň probíhali adventní trhy. Podívali jsme se i nakoupili pár drobností.

Samozřejmě jsme se věnovali i učení a oblíbenému tvoření, připravovali jsme vánoční přání a drobné dárky.

Mgr. Irena Bláhovcová