Listopad v ZŠ VIII (8.,9.)

Také listopad byl plný zajímavých akcí. Hodně jsme se věnovali volbě dalšího vzdělávání a seznamovali jsme se s možnostmi, které žáci mají po ukončení povinné školní docházky.

V pátek 2. 11. jsme navštívili výstavu středních škol Schola Bohemia v Ideonu, cestou jsme obdivovali krásu podzimní přírody. 7. 11. jsme prožili zajímavé dopoledne v OU Chroustovice, kde se žáci seznámili s různými učebními obory a vyzkoušeli si je. Odnášeli si zajímavé zkušenosti i drobné výrobky, které sami zhotovili. Navštívili jsme také 9. 11. Školskou výstavu odborných učilišť a praktických škol Pardubického kraje na úřadu práce, kde jsme pak 19. 11. absolvovali besedu o volbě povolání. Ve středu 28. 11. jsme navštívili SŠ Žamberk, seznámili se s nabídkou učebních oborů a prohlédli jsme si celý areál školy i internát.

V listopadu jsme si užili i zábavu při bubenickém vystoupení souboru ze školy Svítání, které mnozí žáci intenzivně prožívali, ve škole nás navštívili přátelští psí kamarádi, tentokrát chrti.

Samozřejmě jsme se věnovali i učení, kromě jiného jsme dělali chemické pokusy, vyřezávali dýně i vařili dobrý oběd.

Text a foto Mgr. Irena Bláhovcová