Listopad ve třídě ZŚ I

Začátek listopadu patřil dýním. V naší školní kuchyňce jsme si uvařili výbornou dýňovou marmeládu.

V polovině měsíce nás navštívila paní Malátková se svými výstavními psy a vyprávěla nám, jak se o takové pejsky starat.

Velkým zážitkem pro nás byla návštěva Ekocentra Paleta. Tam jsme se dozvěděli, jak pečovat o domácí mazlíčky. Potom jsme zvířátkům postavili ohrádky a celou hodinu jsme se s nimi mazlili. Mohli jsme si hladit morčata, zakrslé králíky, činčilu, želvičku a ještěrku.

S projektem Zdravé zoubky nás navštívila paní vychovatelka Bišková. Ukázali jsme si, jak si správně čistit zoubky a jak pečovat o svůj chrup.

Ke konci měsíce jsme si užili Bramborový týden. Naučili jsme se básničku o bramboře, v matematice jsme brambory počítali, ve výtvarné výchově jsme nakreslili pole s traktorem a v tělesné výchově jsme s bramborami cvičili a užili si bramborovou masáž. Bramborovými tiskátky jsme nazdobili šaty pro princeznu a na závěr týdne jsme si usmažili bramborové placky.

Mgr. et Mgr. Jana Kadavá