Listopad ve třídě ZŠ I.

Listopad byl ve znamení učení. Prvňáčci začali číst první písmenka a seznámili se s číslem 1 a 2. Druháčci pilně nacvičují další písmena z abecedy a počítají stále složitější příklady. Ale našel se i čas na drobné radosti.

Jednou za týden si zpestříme hodinu prací na tabletech nebo s robotickými hračkami. V rámci výchovy ke zdraví jsme si povídali o zubní hygieně. Jako každý rok probíhal bramborový týden. S bramborami jsme si hráli, počítali, kouzlili, tvořili bramborová razítka a hlavně jsme si z nich usmažili bramborové placky. V ekocentru Paleta nám vyprávěli o péči zvířátek v zimě a vyrobili jsme si ptačí krmítko a lojové koule pro ptáčky.

Mgr. et Mgr. Kadavá Jana