Listopad VkZ

Zdravý úsměv – prevence zubního kazu

V listopadu se žáci I. stupně ZŠ zúčastnili preventivního programu „Zdravý úsměv“, který byl zaměřen na prevenci zubního kazu. Připomněli jsme si stavbu a funkci zubů a jaké pomůcky používáme pro zubní hygienu. V praktické části jsme nacvičovali správnou techniku čištění zubů s důrazem na její pravidelnost. Vysvětlili jsme si, že v rámci prevence zubního kazu je důležité nejen pravidelné a správné čištění zubů, ale i zdravá výživa a pravidelná kontrola u zubního lékaře.

Bramborový týden

Ve dnech 8.11. až 12. 11. proběhl „Bramborový týden“ aneb „Bramboriáda“. Brambory jsme nejenom vařili a ochutnávali, ale využili i jako materiál pro tvoření v rámci předmětů Pv a Vv. Třídy jsme si vyzdobili obrázky z bramborových tiskátek. Panáčci a ježci z brambor nám vykouzlili pravou podzimní atmosféru. A školou se linula vůně bramboráků i bramborových placek.

© 2022, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena