Malí zahradníci

Květen je již podle svého názvu měsíc rozkvetlých květin, proto jsme se v družince rozhodli s dětmi uspořádat projektové odpoledne „Malých zahradníků“. Děti v jednotlivých skupinkách si dle prezentace povídaly a hrály pohybovou básničku „Jak roste kytička“ a zpívaly písničku „Šel zahradník do zahrady s motykou“. Poznávaly a přiřazovaly jarní kytičky podle barvy a vůně. Skládaly obrázky jarních kytiček a vybarvovaly obrázek zahradníka. Vyráběly tulipán z papíru a tvořily kytičku z korálků, kterou navlékaly na drátek. S paní květinářkou/zahradnicí vázaly kytici z různě barevných tulipánů a šeříků. Do květináčů, který ozdobily provázkem a mašličkou sely semínko okrasné fazole a sázely macešku. Dětem se všechny hotové výrobky povedly a dostaly za ně diplom a sladkou odměnu s kytičkou šeříku.  Děti všechny činnosti velmi bavily a povedené výrobky si odnesly domů, aby se s nimi mohly pochlubit doma rodičům. Byl to den plný her, barev, vůně a květin.