Mikuláš nám přinesl zdravé dobroty

I letos jsme pokračovali v tradici, kdy nás 5. prosince navštívil Mikuláš spolu s andělem a čerty z řad starších žáků. Všichni se své role zhostili na výbornou. Rozvážný Mikuláš s knihou hříchů spravedlivě rozdával nadílku, nebeský anděl schoval pod svá křídla strach a obavy nejmenších dětí. Čtveřice nezbedných čertů postrašila hříšníky, kteří slíbili, že své skutky napraví a slib stvrdili básničkou či písničkou. Poté si děti vybraly sladkou odměnu. A tak se na naší škole zpívalo, recitovalo i mlsalo. Mikuláš rozdával nejen sladké perníčky, ale i ovocné müsli tyčky, o které byl velký zájem.

Mikulášská trojice nám připomněla, jak to ve světě chodí: Dobro a zlo kráčejí spolu. Vedle štědrosti (Mikuláš), jdou vedle sebe zlo a strach (čert) a dobro (anděl). I v reálném životě potkáváme své „čerty“, ale i „anděly“, kteří nad námi drží ochranné křídlo. A tak to má být.

A my vám do nového roku přejeme, ať dobro vítězí nad zlem nejen v pohádce!

Mikuláš: Michal, anděl: Natálka, čerti: Nikolas, Dominik, Luboš a Sandra.