Modrý leden v ZŠ VI

Po Vánocích jsme se sešli 3. ledna znovu ve školních lavicích, byť se nám úplně nechtělo. Vzápětí jsme si to ale vynahradili měsíčním plánem, kdy jsme zjistili, že se rozhodně nudit nebudeme. Začali jsme hned zkraje přednáškou od slečny Kačky, která se na nás přišla podívat z pardubické charity. Vyplnili jsme si s ní naše novoroční předsevzetí a zahráli spoustu zajímavých her. Naši velikáni z deváté třídy se byli podívat na Střední škole profesní přípravy v Hradci Králové, kde se rozhodovali o svém budoucím povolání. Holky byly trochu vyděšené, když zjistily, že se v „pracáku“ musí učit zacházet se dřevem, ale kluci byli moc ochotní a jako správní džentlmeni se jich ujali a vše jim pořádně vysvětlili. Holky si tak vyrobily dřevěné medailonky a paní učitelka dostala krásný dárek v podobě dřevěného srdíčka. Akční leden, který byl divoký a náročný také kvůli vysvědčení, kdy jsme museli dohnat poslední známky, jsme zakončili Dnem metodika prevence, při kterém jsme si povídali o riziku drog, slečny z SKP centra nám povídaly o možnosti pomoci a různých aktivitách, kterých se můžeme zúčastnit. A teď už zbývá rozdat vysvědčení a těšit se na únor.

Mgr. Vendula Ehlová