Něco na té dýni je…

V měsíci říjnu nastal tradiční čas na sklizeň dýní. Na školním pozemku se jich urodilo opravdu velké množství, a tak jsme se pustili do práce. V rámci Pracovních činností proběhla sklizeň a uložení dýní do zahradního centra. Při Přípravě pokrmů jsme část úrody vážili a naplánovali jejich zpracování. Vařili jsme, zavařovali, konzervovali, kreslili a dlabali jsme „o sto šest“. Vše se nám moc povedlo, marmelády, kompoty, zelí i vydlabané dýně jsme si donesli domů, kde na nás čekala velká POCHVALA!

Mgr. Petra Svašková