Nestlé pro zdraví dětem

Dne 31.10 se žáci druhého stupně zúčastnili přednášek projektu „Nestlé pro zdraví dětí“. Tento projekt podporuje vzdělávání dětí v oblasti zdravé výživy a motivuje k přirozenému osvojení zásad vyváženého stravování. Téma první přednášky bylo „Prevence rizik výživy“, kdy paní lektorka nejprve zjišťovala v rozhovorech s žáky jejich stravovací návyky. Ty se ukázaly ve většině případů jako nedostatečné, neboť žáci nesnídají a často pijí energetické nápoje. Žáci si zkusili sestavit jídelníček a byli upozorněni na chyby ve svém stravování. Společné hledání „zdravé“ varianty stravování pak proběhlo ve druhé přednášce pod názvem „Vyvážená strava“, kdy se žáci dozvěděli nejen o prospěšnosti vitamínů, minerálů, vlákniny a bílkovin, ale i omezování tuků a cukrů, dodržování pitného režimu. Obsah přednášky i způsob prezentace přispěl k podpoře a zájmu dětí o to, co je prospěšné konzumovat a jak zdravě žít.