Netradiční čtyřboj – velké finále 1. ročník

Školní rok jsme v rámci výchovy ke zdraví zakončili celoškolní sportovní akcí. Jednalo se o projekt „Netradiční čtyřboj“, který vznikl na začátku školního roku s cílem „rozhýbat“ naše žáky po uplynulých covidových letech. Tento projekt byl pravidelně plněn nejen v hodinách tělesné výchovy, ale i jako odpolední volnočasová aktivita v rámci ŠD. A to formou tréninků čtyř atletických disciplín modifikovaných tak, aby kromě rozvoje fyzické zdatnosti přinesly dětem i zábavu a netradiční zážitek. O tom, jak a co naši sportovci napříč všemi odděleními a ročníky natrénovali, jsme se mohli přesvědčit v průběhu měsíce června. Za krásného slunečného počasí se na školním hřišti rozběhly boje o medailová umístění. Soutěžili jednotlivci i kolektivy.  Děvčata a chlapci se velmi snažili, důkladně fandili, podporovali se navzájem a podávali skvělé výkony. Všichni si odnesli diplom, malou odměnu a velký zážitek ze společného sportování, v jehož závěru se utkaly i paní učitelky. A těm patří velký dík, že žáky na toto finále perfektně připravily. A protože se nám všem akce velmi líbila, již teď se těšíme na další ročník!

Mgr. Pavla Bišková

© 2022, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena