Opět se budeme učit vařit

Cvičná kuchyňka byla v září ještě ve výstavbě, ale mi jsme neztráceli čas a po prvotním proškolení jsme se vrhli na krájení a sušení bylinek, které jsme vypěstovali na naší zahrádce, přípravu toustů, pudinku a pomazánek. Každá třída si vybrala svoji oblíbenou pomazánku a s chutí jsme se pustili do přípravy. Třída Prš III si vybrala mrkvovou pomazánku s česnekem, na kterou přinášíme recept.

Mgr. et Mgr. Ilona Středová

Mrkvová pomazánka s česnekem

Suroviny

4 stroužky česneku

1 ks tavený sýr

2 ks mrkve

1 ks pomazánkového másla

Postup přípravy

Mrkev nastrouháme na jemném struhadle. Přidáme prolisovaný česnek, sůl, pepř a promícháme s taveným sýrem a pomazánkovým máslem.