Projektový den k PT VDO v ZŠ VII. (7., 9.)

Dne 25. 10. proběhl na naší škole další z každoročních projektových dnů, tentokrát k průřezovému tématu „Výchova demokratického občana“.

Nejprve jsme si připomněli historické souvislosti při zhlédnutí dokumentu o vzniku Československa a T. G. Masarykovi, našem prvním prezidentovi. V rámci diskuze jsme debatovali o principech demokracie, právu. O morálce a zákonech, jaký je jejich vzájemný vztah, v čem si mohou odporovat. Jak pracují soudy a v čem spočívá moc soudní a výkonná jsme se dozvěděli z dalšího dokumentu. Při poslední aktivitě jsme si rozdělili role a vyzkoušeli si simulované soudní jednání.

Na závěr projektového dne jsme si jeho celý průběh shrnuli a zhodnotili.

Mgr. Andrea Suchá