Pohybové aktivity v dubnu

Ani v měsíci dubnu jsme nezapomínali na pohyb. Sportovali jsme v tělocvičně i venku. V rámci Velikonočních dílniček vyrostla v naší tělocvičně „Velikonoční stezka se zajíčkem“ plná netradičních pohybových aktivit spojených s tématikou jarních svátků. Balancovali jsme na lávce při přenášení kraslic, předvedli zaječí skok, chytali kuřátko do obruče a plnili mnohé další úkoly. Procvičili jsme svoji obratnost, postřeh, rychlost i sílu a užili si spoustu legrace.

Opět začínáme trénovat na atletickém stadionu na Dukle, kde pro nás Atletika Bez Bariér, z.s. připravila seriál atletických čtyřbojů pod názvem „Atletické dopoledne Bez Bariér“. Cílem tohoto projektu je dětem atletiku představit, dostat je do pohybu a motivovat ke sportu, dále přiblížit prostřední sportoviště a umožnit sportovní vyžití v přiměřeně konkurenčním prostředí. Jako vyvrcholení našeho sportovního snažení a přípravy pak bude účast na Školním atletickém Parapoháru 8. června. Žáci soutěžili v disciplínách: běh na 60m, 400m, ve skoku dalekém a hodu míčkem. I přes chladnější počasí padaly pěkné výkony, ze které děti obdržely diplom a sladkou odměnu.

tn_obrazek_17130.jpeg

tn_obrazek_17129.jpeg