Praktická škola dvouletá – Finanční gramotnost listopad 2022

V listopadu se žáci praktických škol dvouletých účastnili projektového dne – Finanční gramotnost. Vysvětlili jsme si, proč si o ní povídáme a jak nám pomůže v praktickém životě. Poznávali jsme hodnoty bankovek a mincí České republiky. Manipulaci s penězi jsme procvičovali při hře na obchod. Zde žáci počítali hodnotu nákupu, zaokrouhlovali, počítali, kolik budou potřebovat peněz a kolik jim prodavačka vrátí po zaplacení nákupu. Plnili různá cvičení na Interaktivní tabuli na webu Zlatka.in  a seznámili  se s platební kartou. Projektový den se  všem velmi líbil.

Za kolektiv praktických škol dvouletých

Mgr. Petra Svašková