Prevence kouření

V dubnu se v rámci programu prevence na naší škole pro žáky druhého stupně uskutečnila beseda zaměřená na zdravotní důsledky kouření, ochranu nekuřáků a vznik závislosti. Paní Mgr. Nedbalová z Krajské hygienické stanice Pardubice žákům velmi názorně předvedla důsledky kouření i rizika, které jsou s tím spojena. Žáci se seznámili nejen se zdravotními následky kouření, ale i se zdravým životním stylem a odmítavým postojem ke kouření, který pomůže správně se rozhodnout při setkání s tabákovými výrobky. Odmítnutí cigarety zvyšuje šanci jedince na odmítnutí dalších návykových látek. Beseda byla jistě dobrým přínosem a podpoří zdravý životní styl žáků v jejich budoucím životě.