Prevence kouření pro žáky ZŠ

V únoru se děvčata a chlapci z páté třídy ZŠ zúčastnili preventivního programu zaměřenému na rizika užívání tabákových výrobků. Interaktivní forma programu připomněla, proč je kouření cigaret nebezpečné. Prostřednictvím obrázků a videa se žáci seznámili nejen se zdravotními následky kouření, ale i se zdravým životním stylem a odmítavým postojem ke kouření, který pomůže správně se rozhodnou při setkání s tabákovými výrobky. Odmítnutí cigarety zvyšuje šanci jedince na odmítnutí dalších návykových látek. Věříme, že získané poznatky podpoří zdravý životní styl dívek a chlapců v jejich budoucím životě.

Mgr. Pavla Bišková