Prevence sexuálně přenosných chorob

Žáci druhého stupně ZŠ a žáci praktických tříd se zúčastnili preventivního programu v oblasti sexuální výchovy, který proběhl v rámci projektu   Regionálního centra podpory zdraví pro Pardubický kraj.

Program, který volně navazoval na prosincovou besedu „Chci se zeptat…“, byl zaměřen na prevenci sexuálně přenosných chorob. Dívky a chlapci se dozvěděli, co to jsou sexuálně přenosné nemoci, jaké jsou jejich projevy a jak jim předcházet. Prevenci byla věnována velká pozornost, žáci zhlédli obrazové materiály, instruktážní videa a prakticky si vyzkoušeli a nacvičili používání ochranných pomůcek. Dívky a chlapci byli informováni, jak se zodpovědně chovat v oblasti sexuálního zdraví a sexuálního chování, zejména z hlediska správné hygieny, používání antikoncepce, zabránění šíření sexuálně přenosných nemocí, zabránění brzkým těhotenstvím a promiskuitě.

Tento program přispěl nejen ke zvýšení zdravotní gramotnosti v oblasti prevence sexuálně přenosných onemocnění, ale i k uvědomění si zodpovědnosti k sobě i tomu druhému.  

Mgr. Pavla Bišková

tn_obrazek_14914.jpg

tn_obrazek_14913.jpg

tn_obrazek_14912.jpg© 2022, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑