Prevence závislostí a prevence úrazů

V dubnu nás opět navštívily lektorky z Regionálního centra podpory zdraví pro Pardubický kraj, které pro žáky II stupně ZŠ a praktických tříd připravily zajímavý program.

V rámci „Prevence závislostí“ se děvčata a chlapci pomocí praktických ukázek a pomůcek seznámili s riziky užívání návykových látek. Prohlédli si modely zdravých a nemocných plic, vyzkoušeli speciální brýle simulující účinky alkoholu a drog. Svá znalosti vyzkoušeli při luštění křížovek a osmisměrek s tematikou návykových látek.

Program „Prevence úrazů“ připomněl, jak důležité je dodržovat pravidla bezpečnosti nejen v silničním provozu, ale například i při manipulaci s elektrickými spotřebiči, při sportu i pobytu ve škole. Žáci se seznámili s ochrannými pomůckami, připomněli si zásady první pomoci. Při praktickém nácviku resuscitace si osvojili zásady jejího správného provedení. Už víme, že úraz má své příčiny – není to náhoda. Jeho prevence je snadná – vytvořit bezpečné prostředí a naučit se chovat bezpečně.

Mgr. Pavla Bišková

© 2022, Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice – všechna práva vyhrazena