Prevence zubního kazu pro I. stupeň ZŠ aneb Zdravé zuby

Dne 23.11. 2017 se pro žáky I. stupně uskutečnila přednáška  v rámci prevence zubního kazu. Děti mladšího školního věku tak měly možnost se seznámit s problematikou zubního zdraví. Zábavnou formou jsme si připomněli, jaká je stavba a funkce zubů, že zoubky neslouží jen při příjmu potravy, ale jsou důležité i pro správnou výslovnost a tvoří součást našeho vzhledu. V druhé části jsme si představili pomůcky pro zubní hygienu – kartáčky klasické, elektrické i mezizubní, zubní pastu, zubní niť i ústní vodu. V praktické části jsme nacvičovali správnou techniku čištění zubů s důrazem na její pravidelnost. Velkou pozornost jsme věnovali zubnímu kazu. Právě toto infekční onemocnění je velmi rozšířené i u našich žáků. Vysvětlili jsme si, že v rámci prevence zubního kazu je důležité nejen pravidelné a správné čištění zubů, ale i zdravá výživa a pravidelná kontrola u zubního lékaře.

Cílem přednášky bylo zlepšit zubní zdraví u dětí, a tak vytvořit předpoklady k zajištění zdravých zubů i u dospělé populace v budoucích letech.

Ten kdo je má – ať se chlubí!

Ty je můžeš také mít!

Co dokáží zdravé zuby?